راهنمای نصب سرویس دسک در ویندوز

راهنمای نصب سرویس دسک در ویندوز

برای نصب سرویس دسک پلاس در ماشین ویندوزی:

 1. فایل ManageEngine_ServiceDesk_Plus.exe را دانلود کنید.
 2. برای شروع نصب بر فایل ManageEngine_ServiceDesk_Plus.exe کلیک کنید. برنامه نصب سرویس دسک پلاس شروع خواهد شد.
 3. برای ادامه نصب روی گزینه Next کلیک کنید.
 4. قسمت قرارداد لایسنس نمایش داده می‌شود. لطفا قرارداد لایسنس را با دقت بخوانید. برای ادامه نصب باید مفاد آن را قبول کنید.
 5. برای پذیرفتن قرارداد روی گزینه Yes کلیک کنید.
 6. ویرایش سرویس دسک پلاس را انتخاب کنید.

ویرایش استاندارد: این ویرایش امکان مدیریت پشتیبانی، پرتال سلف سرویس، پایگاه دانش، مدیریت SLA و گزارش پشتیبانی را به منظور مدیریت و رهگیری درخواست‌ها فراهم می‌کند.

ویرایش حرفه‌ای: این ویرایش امکان رهگیری لایسنس و سازگاری نرم افزار، کاتالوگ محصولات، ادغام NMS، گزارش‌های دارایی و چند فرایند دیگر مرتبط با دارایی‌ها را در کنار امکانات ویرایش استاندارد ارائه می‌کند.

ویرایش سازمانی: این ویرایش یک پشتیبانی آماده ITIL است. شامل تمام ویژگی‌های ویرایش حرفه‌ای به اضافه مدیریت وقایع، مدیریت مشکلات، مدیریت تغییرات و پایگاه داده مدیریت پیکربندی (CMDB) است.

همچنین می‌توانید برای انتخاب ویرایش مورد نیاز خود به توضیحات موجود در فایل مقایسه ویرایش های سرویس دسک پلاس مراجعه کنید.

 1. اگر ویرایش استاندارد یا ویرایش حرفه‌ای را انتخاب کرده‌اید، گزینه‌های پانل انتخاب نسخه برای شما نمایش داده خواهد شد تا نسخه آزمایشی یا نسخه رایگان را انتخاب کنید.

نسخه آزمایشی برای ۳۰ روز معتبر است و امکان لاگین ۲ کارشناس با ۲۰۰ گره را فراهم می‌کند. برای ادامه استفاده از سرویس دسک پلاس باید یک لایسنس معتبر را وارد کنید.

نسخه رایگان هرگز منقضی نمی‌شود و بدون وارد کردن یک لایسنس معتبر می‌توان از آن تا هر مدت استفاده کرد. اما نسخه رایگان فقط محدود به لاگین یک کارشناس با ۲۵ گره است.

 1. اگر ویرایش سازمانی را انتخاب کرده‌اید در این حالت پانل انتخاب نسخه فقط با گزینه نسخه آزمایشی ۳۰ روزه نمایش داده خواهد شد که امکان لاگین ۵ کارشناس با حداکثر ۲۰۰ گره را فراهم می‌کنید. باید برای ادامه استفاده از سرویس دسک پلاس یک لایسنس معتبر را وارد کنید. برای مشاهده نحوه استفاده از لایسنس به توضیحات بخش رجیستر کردن سرویس دسک پلاس مراجعه کنید.
 2. گام بعدی انتخاب پوشه نصب است. به طور پیشفرض، برنامه در آدرس C:\ManageEngine\ServiceDesk نصب خواهد شد.

برای تغییر پوشه نصب گزینه Browse… را انتخاب کنید. پس از انتخاب پوشه نصب بر گزینه OK کلیک کنید.

توجه: لطفا اطمینان حاصل کنید که پوشه نصب و پوشه‌های بالایی (پوشه مادر) آن در نامشان هیچ علامت فاصله نداشته باشند.

 1. بر روی Next کلید کنید.
 2. یک نام انتخاب کنید که در Program Folders نمایش داده شود. به طور پیش فرض نام انتخابی ManageEngine ServiceDesk Plus خواهد بود. بر روی Next کلید کنید.
 3. شماره پورت وب سرور را به منظور اجرای وب سرور وارد کنید. شماره پورت پیش فرض ارائه شده ۸۰۸۰ است. اگر برنامه‌ای دارید که بر روی این پورت کار می‌کنید، پورتی که خالی است و می‌تواند برای اجرای وب سرور استفاده شود را وارد کنید.
 4. بر روی Next کلید کنید.
 5. بین MY SQL/ POSTGRES و MS SQL ، پایگاه داده را انتخاب کنید. به طور پیشفرض سرویس دسک پلاس از MY SQL/ POSTGRES پشتیبانی می‌کند برای تغییر به MS SQL لازم است که سرور SQL را پیکربندی کنید تا اتصال برقرار شده و سرور شروع به کار کند. جزئیات پایگاه داده را به صورت زیر وارد کنید:

نام میزبان: آدرس IP/ نام میزبان را که پایگاه داده در آنجا در دسترس است وارد کنید. نام پیشفرض برای میزبان ‘localhost’ است.

پورت: پورت را در فیلد مورد نظر وارد کنید. مقدار پیش فرض ۱۴۳۳ است.

پایگاه داده: به صورت پیش فرض نام پایگاه داده سرویس دسک و به صورت غیر قابل ویرایش خواهد بود.

نام کاربر: نام کاربری که قرار است در سرور لاگین کند را در فیلد مورد نظر وارد کنید.

کلمه عبور: کلمه عبور مربوط به نام کاربری تعیین شده را در فیلد داده شده وارد کنید.

توجه: برای سوییچ کردن بین پایگاه داده SQL، باید احراز هویت SQL را فعال کنید. چرا که احراز هویت ویندوز کار نخواهد کرد.

 1. بر روی Next کلید کنید.
 2. فرم ثبت نام برای پشتیبانی فنی به منظور دریافت کمک فنی از تیم پشتیبانی ما است. با ثبت نام در پشتیبانی فنی تیم پشتیبانی فنی ما اطلاعات بهتری در مورد سازمان شما و نیازهای ویژه آن خواهد یافت و در نتیجه می‌تواند پشتیبانی متمرکزتری ارائه کنید. جزئیاتی مانند نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن (به منظور تماس برای پشتیبانی فوری)، نام شرکت و کشور را وارد کنید. آدرس ایمیل فیلدی است که حتما باید وارد شود.
 3. بر روی Next کلید کنید.
 4. مشخصاتی که انتخاب کرده‌اید برای شما نمایش داده خواهد شد تا تایید کنید:

اگر اطلاعات نمایش داده شده صحیح است، بر روی گزینه Next کلیک کنید یا در غیر این صورت بر روی گزینه Back کلیک کنید و تغییرات مورد نیاز را انجام دهید تا نصب ادامه یابد.

 1. پس از اینکه جزئیات را تایید کردید، برنامه نصب می‌شود.
 2. پس از نصب موفق، پنجره اتمام نصب نمایش داده می‌شود. به طور پیش فرض گزینه اجرای سرور سرویس دسک فعال است. اگر نمی‌خواهید سرور را اجرا کنید، این گزینه را غیرفعال کنید.
 3. بر روی Finish کلیک کنید تا نصب پایان یابد. فایل Readme به صورت یک پنجره پاپ آپ نمایش داده خواهد شد.

اگر از دستورالعمل‌ها پیروی کرده باشید و برنامه را با تنظیمات پیش فرض نصب کرده باشید، گروه برنامه ManageEngine ServiceDesk Plus در منوی Start ایجاد خواهد شد. اگر گزینه اجرای سرور سرویس دسک را انتخاب کنید، سرور اجرا می‌شود و پنجره کلاینت باز می‌شود تا صفحه لاگین نمایش داده شود. نام کاربری و کلمه عبور را به صورت “administrator” وارد کنید تا وارد برنامه شوید.

error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست