وقتی که وارد ManageEngine ServiceDesk Plus می‌شوید برنامه صفحه اصلی سرویس دسک پلاس را نشان می‌دهد که حاوی اطلاعاتی در مورد درخواست‌های در حال انتظار، درخواست‌های منقضی، درخواست‌های اختصاص یافته به هر کاربری که وارد سیستم شده است، تغییرات تاییدشده/تایید نشده توسط کارشناسی که وارد سیستم شده است، لیست وظایف هر کاربر، و دشبردهای دیگری مانند خلاصه سفارش خرید و قراردادها که بسته به نوع دسترسی کاربر به سیستم ممکن است برای او نشان داده شود.

درخواست‌ها

با کلیک کردن بر روی برگه درخواست‌ها در سربرگ وارد ماژول درخواست می‌شوید. این قسمت به صورت یک ماژول پشتیبانی IT عمل می‌کند که در آن درخواست‌های IT از هر کاربر دریافت شده و زیر نظر گرفته می‌شود و کارشناس مربوط به آن تعیین شده و راه حل مربوطه ارائه می‌شود.

مشکلات

هدف بخش مدیریت مشکلات به حداقل رساندن اثرات منفی وقایع و مشکلاتی است که در اثر خطاهای زیرساخت IT برای کسب و کار ایجاد شده است. همچنین هدف دیگر آن جلوگیری از تکرار وقایع مربوط به این خطاها است. به منظور دستیابی به این هدف، مدیریت مشکلات تلاش می‌کند که ریشه وقایع را یافته و سپس اقداماتی برای بهبود شرایط یا تصحیح آنها اتخاذ کند.

تغییر

هدف مدیریت تغییر این است که تضمین شود از روش‌ها و فرایندهای استاندارد شده ای برای اعمال تغییرات به نحوی سریع و کارامد استفاده می‌شود. به این ترتیب وقایعی که تحت تاثیر تغییرات برای کیفیت سرویس ایجاد می‌شود به حداقل می‌رسند و در نتیجه عملیات‌های روزمره سازمان بهبود می‌یابد.

راهکارها

این ماژول به صورت یک پایگاه دانش برای تیم پشتیبانی IT و کاربران عمل می‌کند. کاربران می‌توانند راه‌حل‌های مسائل را جستجو کرده و خودشان مشکلات را حل کنند. همچنین وقتی که کارشناسان مسائل را حل می‌کنند، می‌توانند راه حل مربوطه را مستقیما تبدیل به یک مقاله در پایگاه دانش کنند. برای مشاهده راه حل‌ها، برگه راه‌حل‌ها در سربرگ را کلیک کنید.

error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست