Secretes

ManageEngine ServiceDesk Plus

مدیریت تمام خدمات سازمانی با سرویس دسک پلاس

معدود شرکت‌های هستند که ظرف مدت کوتاهی کارآمدترین نرم‌افزار برای پیاده‌سازی ITIL را عرضه کرده باشند. در میان شرکت‌های تولیدکننده‌ی بین‌المللی، شرکت ManageEngine با نرم‌افزار سرویس دسک پلاس، غوغایی به پا کرده. خیلی مختصر و ساده راز این محبوبیت را به شما نشان می‌دهیم. هر نرم‌افزاری که ادعا کند منطبق با ITIL است این ادعایش درست نیست مگر آنکه شرکت PinkVerify فرایندهای ارایه شده در آن نرم‌افزار شرکت مدعی را تصدیق کند.. 

مهمترین رازهای محبوبیت سرویس دسک پلاس


آپدیت سریع ↗

آپدیت سریع و ارایه‌ی قابلیت‌های بیشتر در بازه‌ی زمانی کوتاه ممکن همراه با ارایه‌ی نقشه‌ی راه یا RoadMap…

مستندات آموزشی آنلاین ↗

دارای مجموعه‌ کاملی از مستندات آموزشی آنلاین و رایگان، ویدئوها، نمونه‌کارها، اسکریپت‌های آماده، …

پشتیبانی ارزش افزوده↗

ارایه‌ی پشتبانی رایگان از درگاه پیت استاپ حتی برای کسانی که این محصول را خریداری نکرده‌اند…

توسعه بدون کدنویسی ↗

براحتی و بدون داشتن دانش برنامه‌نویسی قادر به سفارشی‌سازی محیط و قابلیت‌های بیشتر هستید…

حضور در مربع گارتنر↗

حضور سریع و چالش‌برانگیز در برابر رقبا در مربع جادویی گارتنر بعنوان Challenger…

یکپارچگی تخصصی↗

یکپارچگی با سایر ابزارهای ManageEngine نظیر: OpManager, EndPoint Manager, Pam30, ADManager

مورد تصدیق PinkVerify ↗

فرایندهای ITIL ارایه شده در این محصول مورد تایید شرکت PinkVerify است این فرایندها منطبق با ITIL نسخه ۴ است…

انتخاب سازمان‌های بین‌المللی↗

بیش از یکصدهزار سازمان در جهان از این محصول استفاده می‌کنند نظیر ناسا، دل، اینتل و……

رابط کاربری زیبا ↗

رابط گرافیکی قدرتمند و بسیار کاربرپسند دارد و حتی توسط خود کاربر قابل سفارشی‌سازی است…

ادغام بیشتر و آسان‌تر ↗

یکپارچگی با نرم‌افزارهای شخص ثالث پراستفاده نظیر: سولارویندز، زبیکس، مدیریت پروژه، آتلوک و……

فرم‌ساز و فرایندساز j-Query ↗

فرم‌ساز قدرتمند مبتنی جی‌کوئری بدون محدودیت، با امکان طراحی هر نوع فیلد دلخواه و طراحی گردشکار گرافیکی ……

پشتیبانی از ESM ↗

مدیریت تمام خدمات سازمانی و نه فقط فناوری اطلاعات. نظیر: واحدهای منابع انسانی، مالی، تدارکات و…

قیمت مقرون بصرفه ↗

قیمت شفاف، دقیق و مقرون بصرفه در تمام نسخ حتی نسخه‌ی سازمانی با تمام امکانات بدون هزینه‌کرد بیشتر…

منحنی یادگیری بسیار آسان ↗

پیکربندی جادویی و خوانایی و وجود کارت راهنما در داخل هر بخش از نرم‌افزار با کاربری ساده امکان یادگیری سریع را میسر می‌کند…

انتخاب صنایع برتر طبق فورچن ↗

از هر ۵ شرکت تراز اول دنیا طبق نشریه ۵۰۰ فورچن، ۳ شرکت از این محصول استفاده می‌کنند که این در نوع خود بی‌نظیر است…

پشتیبانی پیت استاپ مدانت |  بانک سوالات شما

بیشتر بدانید بهتر انتخاب می‌کنید ↗

سرویس دسک پلاس، یک محصول سریع و کاربرپسند با قابلیت‌های منحصر برای کنترل کامل مدیریت خدمات ITSM و ESM همراه با ادغام با ابزارهای بسیار دیگر …

باورهای نادرست

در مورد سرویس دسک پلاس


مدانت، همیشه به نیکی از رقبا یاد کرده. حتی در جاهای بسیاری که ضرورتی نداشت مشتری را به سمت رقبا هُل دادیم تا دقیقاً او همان چیزی که می‌خواهد را بدست بیاورد و همواره آنچه را که واقعیت بوده گفتیم.
نرم‌افزار “سرویس دسک پلاس” را ما ننوشتیم البته بومی‌سازی کردیم اما این‌که رقبا، با ایجاد تصورات نادرست، مشتریان خود را فریب می‌دهند و آنان را از واقعیت دور می‌کنند جای بسی تاسف دارد! ولی متاسفانه برخی رقبای ناآگاه داخلی، ظاهراً از محبوبیت و کارایی نرم‌افزار “سرویس دسک پلاس” شدیداً دلخورند و بجای رقابت سالم و ارتقای محصولات خود، اقدام به نشر اکاذیب و عوام‌فریبی می‌کنند و مواردی را مطرح می‌کنند که نه تنها سندیت ندارد بلکه جز تخریب و فریب مشتری، هیچ هدف دیگری را دنبال نمی‌کنند و مدام باورهای نادرستشان را در بوق می‌کنند!
—–
به تعدادی از این باورهای نادرست در زیر اشاره می‌شود:
نه این‌که از ما خرید کنید یا دست رد به سینه‌ی محصولات داخلی بزنید؛ نه! هدف این نیست. جز این‌که درگیر اطلاعات غلط نشوید و آگاه باشید همین. وقتی بیشتر بدانید بهتر انتخاب می‌کنید!

نادرستدرست
سرویس دسک پلاس، یک نرم‌افزار ابری است.این نرم‌افزار در دو نسخه‌ی ابری و محلی ارایه شده یعنی شما می‌توانید نسخه‌ی محلی آن را دانلود کنید و روی سرور داخل سازمان نصب کنید!
این نرم‌افزار، هلپ دسک است.هلپ دسک به سیستم تیکتینگ گفته می‌شود و بخش کوچکی از ابزارهای ITSM‌است. اما این نرم‌افزار یک میزخدمت کامل است که منطبق با فرایندهای ITIL است!
سرویس دسک پلاس گرانقیمت است.قیمت‌گذاری این محصول براساس تعداد تکنسین‌ها و دارایی‌هاست و آنقدر شفاف و دقیق است که در یک دقیقه قادر به محاسبه آن می‌باشید.
سرویس دسک پلاس برای قابلیت‌های نسخه‌ی سازمانی پول جداگانه‌ای می‌گیرد.نسخه‌ی سازمانی سرویس دسک پلاس با تمام قابلیت‌ها در دسترس است حتی اگر برای ۱ تکنسین آن را خریداری کرده باشید. بعبارتی قیمت تمام شده، ارتباطی به قابلیت‌های محصول ندارد!
یادگیری این نرم‌افزار سخت است.شرکت ManageEngine آنقدر به منحنی یادگیری خود توجه کرده که مهمترین نقطه‌قوت این محصول است. تا خودتان ارزیابی نکنید متوجه نمی‌شوید!
سرویس دسک پلاس نسبت به سایر رقبای بین‌المللی عقب است.سرویس دسک پلاس، بسیار دیرتر از خیلی از ارایه‌دهندگان ITIL به بازار آمد اما در مدت کوتاهی هر ساله در مربع جادویی گارتنر در کنار بزرگان این حوزه، بعنوان رقیب چالش‌برانگیز قدعلم کرده؛ حضور در مربع جادویی گارتنر کار هر شرکتی نیست.
سرویس دسک پلاس، ITIL نسخه ۴ را پشتیبانی نمی‌کند.اتفاقاً جزو معدود نرم‌افزارهایی است که گواهی تصدیق پشتیبانی از فرایندهای ITIL نسخه ۴ را دارد این را از سایت پینک‌وریفای PinkVerify ببینید!
سرویس دسک پلاس دارد به سمت نسخه‌ی ابری می‌رود و این برای سازمان‌ها خطرناک است.سرویس دسک پلاس هم نسخه ابری دارد و هم Premises یعنی (محلی). بنابراین همیشه نسخه محلی، محلی خواهد ماند و هرگز قرار نیست کلا ابری شود زیرا ماهیت نسخه‌ی ابری با نسخه‌ی محلی دو مقوله‌ی متفاوت از همند با قابلیت‌های متفاوت و برای نیازهای متفاوت!
سرویس دسک پلاس، ادعا می‌کند کامل‌ترین نرم‌افزار ITIL است.خیر هرگز چنین ادعایی نکرده. این محصول محبوب‌ترین است و نه کامل‌ترین. محصولات قدرتمندتر از سرویس دسک پلاس وجود دارند؛ اما طبق رازهای گفته شده‌ی فوق، سرویس دسک پلاس با پوشش دقیق نیازها، UI زیبا و کاربرپسند، سرعت در اجرا و سرعت در یادگیری، محبوب‌ترین است. بخاطر همین بیش از ۱۰۰ هزار سازمان از آن استفاده می‌کنند که هیچ محصولی تاکنون این رکورد را نشکسته!
سرویس دسک پلاس، دیردیر آپدیت می‌دهد.اتفاقاً در عرض کمتر سال بیش از دهها پچ آپدیت و نسخه جدید با قابلیت‌های جدید ارایه می‌کند نکته‌ی مهم این است که این قابلیت‌ها را بر اساس خواست جمعی کاربرانش اعمال می‌کند جزو معدود محصولاتی است که نقشه‌ی راه ارتقا دارد!
سرویس دسک پلاس قابل توسعه نیست.اتفاقا برعکس! سرویس دسک پلاس از ۴ طریق براحتی قابل توسعه است:
۱- از طریق یکپارچگی‌های از قبل کار گذاشته با بیش از دهها محصول دیگر
۲- از طریق API
۳- از طریق اسکریپت‌نویسی
۴- از طریق فیلدها، توابع و امکانات Codeless
برای آپدیت سرویس دسک پلاس باید به اینترنت وصل شود.پچ‌های آپدیت بطور آفلاین در دسترس است آن را دانلود و روی سرور خود بگذارید و بسادگی نرم‌افزارتان را آپدیت کنید بدون نیاز به دسترسی به اینترنت!
سرویس دسک پلاس رابط کاربری زیبایی ندارد.سرویس دسک پلاس با محیط کاملاً ماژولار، شی‌گرا با قابلیت سفارشی‌سازی بدون کدنویسی و فقط بصورت Drag/Drop نهایت کاربرپسندی را به ارمغان می‌آورد.
سرویس دسک پلاس از هوش مصنوعی بی‌بهره است.اتفاقاً برعکس جزو معدود نرم‌افزارهایی که انواع بات چت و AI را در محصول خود دارد قابلیت ZIA و کارشناس خودکار و ادغام خودکار با محصولات دیگر، انواع عملیات خودکارسازی بر اساس هوش مصنوعی را در اختیار شما می‌گذارد!

به راستی‌آزمایی ما نیز بسنده نکنید

پیش از انتخاب، سرویس دسک پلاس را دانلود ↗ و ارزیابی فرمایید.

ریش و قیچی دست شماست!


نازنین رادمهر

error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x