تصورات اشتباه در مورد سرویس دسک پلاس

 Misconceptions about ManageEngine ServiceDesk Plus

برخی از افراد نا آگاه و بالطبع برخی رقبای سودجو در جامعه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند که تصورات اشتباهی در خصوص سرویس دسک پلاس دارند که اهم آن بشرح زیر است:
سرویس دسک پلاس یک نرم افزار ویندوزی است!
خیر! سرویس دسک پلاس در حقیقت یک وب اپلیکشین است بعبارتی یک نرم افزار تحت وب است! 
سرویس دسک پلاس یک سیستم تیکتینگ است!
مبحث مدیریت درخواست های کاربران یا تکیتینگ یکی از ماژول های سرویس دسک پلاس است! اما علاوه بر این مورد دارای قابلیت ها و امکانات بی شمار و گسترده ای است که در جهت ارایه سرویس های میزکار به واحد انفورماتیک و سازمان یاری می رساند.
سرویس دسک پلاس امن نیست!
خیر، سرویس دسک پلاس علاوه بر برنامه نویسی چند لایه ای جاوا، تمامی مراحل امنیتی تولید نرم افزار حداقل در سطح ۲ مبتنی بر استاندارد OWASP را داراست ضمن اینکه امکان راه اندازی بر اساس پروتکل های امنیتی و گواهینامه های SSL پشتیبانی می کند تا اگر در فضای اینترنت هم خواستید از آن استفاده کنید از نفوذ هکرها در امان باشید این مهم  آنرا بسیار ایمن می کند.
سرویس دسک پلاس، برای شکایات مشتری است!؟
این نیز یکی از ماژول های پایه ای است سامانه تحت وب سرویس دسک پلاس در حقیقت ابزاری برای رسیدگی به درخواست های کاربران است اما برای شکایات مشتری و یا نرم افزار پشتیبانی مشتری شما به Support Center احتیاج دارید!
امکان فیلتر شدن سرویس دسک پلاس بدلیل تحریم های علیه ایران هست!؟
حتی اگر شرکت Manageengine ، سرویس دسک پلاس را تحریم کند این نرم افزار به قوت خود با امکان نصب بروی سرورهای محلی باقی خواهد ماند. و مدانت با تمام توان پشتیبان شما خواهد بود.
امکان ارتقای سرویس دسک پلاس وجود ندارد!
خیر براحتی از طریق پچ های این سرویس می توانید آنرا به نسخ به روز ارتقا دهید.
سرویس دسک پلاس، تمامی مفاهیم ITIL را پیاده نمی کند!
پیاده سازی ITILیک فرایند تئوری است اما سرویس دسک پلاس تمامی این فرایندهای مدیریت رخداد/مدیریت مشکل/مدیریت تغییر/مدیریت ئروژه/مدیریت دارایی و ... را به نحو احسن پشتیبانی می کند.
سرویس دسک پلاس هزینه بر است!؟
سرویس دسک پلاس مقرون بصرفه ترین راهکار ارایه خدمات انفورماتیک در قیاس با تمام راهکارهای موجود است ضمن اینکه هزاران قابلیت را در کمترین هزینه در دستان خود خواهید داست و با بازگشت هزینه ها به میزان ۶۵% از ناحیه مدیریت بهتر کارشناسان پشتیبانی، این مورد براحتی کاملا قابل توجیه است!
سرویس دسک پلاس، کُند است!؟
خیر، این ابزار یکی از سریعترین سرویسهای جهان است که مورد تایید صدها هزار سازمان برتر دنیاست و بر اساس نشریه جهانی فورچن از هر ۵ شرکت برتر دنیا ۳ شرکت از محصولات Manageengine استفاده می کنند و برعکس تمامی نرم افزار های تحت وب مشابه، ۱۰۰% با تمامی مرورگرها سازگاری کامل دارد.و قابلیت پیاده سازی بر روی انواع دیتابیس ها را بصورت حتی کلاسترینگ دارد.
امکان ریستور کردن دیتاهای نسخ قبلی در نسخ جدید وجود ندارد!
در حالت عادی بله! اما راهکار صحیحی هست که مدانت به شما عرضه خواهد کرد!
پیاده سازی آن دشوار است!
به هیچ وجه!  سرویس دسک پلاس به نحوی طراحی شده که براحتی قادرست با تمامی نیازهای سازمان ها سفارشی شود.
امکان توسعه آن برای نیازهای بومی سازمان میسر نیست!
کاملاً غلط است این سرویس ۱۰۰% توسعه پذیر نوشته شده و با هر نیازی که در خصوص ارایه خدمات داشته باشید قابل توسعه است.
یادگیری آن دشوار است!
هرگز، شعار Manageengine  استفاده آسان یا Easy to use است و سرویس دسک پلاس نسبت به موارد مشابه در سراسر دنیا، دارای منحنی یادگیری بسیار ساده تر است.
مدیریت انبار و ورود و خروج قطعات از انبار را ندارد!
این مورد نیز بدلیل عدم شناخت امکانات این سرویس قدرتمند است مدیریت دارایی و انبار از مهمترین توانایی های این ابزار جهانی است. و دهها فرایند و فرم های متنوع ورود و خروج را میتوانید براحتی در آن تعریف نمایید.
امکان تعریف فرایندهای خاص وجود ندارد.
۱۰۰% غلط است سرویس دسک پلاس محیطی عملیاتی برای پیاده سازی انواع فرایندهاست و اگر نیازمندی پیشرفته تری میخواهید با امکان اتصال به نرم افزارهای دیگر از طریق API و برنامه نویسی جاوا قادر به توسعه و ادغام گسترده آن خواهید بود.
فرایند مصرف قطعات مصرفی در آن امکانپذیر نیست.
این نیز جزو تصورات اشتباه است انواع محصولات و تجهیزات را بسادگی میتوانید درج و بر اساس گزارشات متنوع میزان مصرف را اندازه بگیرید. بخصوص با ایجاد کویری گزارشات سرویس دسک پلاس حتی میتوان میزان مصرف کارتریج (تونر) پرنیترها را اندازه گرفت و قبل از اتمام تونر پرینتر کاربر به کارشناس پستیبانی اطلاع رسانی شود
امکان درج چارت سازمانی برای تایید درخواست ها وجود ندارد.
این نیز غلط است. با سرویس دسک پلاس قادرید تا سلسه مراتب و تاییدات چندگانه داشته باشید در نسخه ۹۳ انواع سمت های سازمانی قابل تعریف است.
سرویس دسک پلاس سیستم بازاریابی ندارد.
این مورد نیازی به شرح ندارد. اساسا وظیفه سرویس دسک فروش نیست که بتواند بازاریابی را مدیریت کند اما اگر خیلی مصر به این کار هستید از طریق API و کدهای جاوا میتوانید این قابلیت را به آن بیفزایید هیچ شرکت معتبری برای ارایه خدمات فروش و پشتیبانی و خدمات پس از فروش در ایران وجود ندارد. با افتخار اعلام می کنیم که شرکت مدانت بعنوان تنها شرکت تخصصی در حوزه نرم افزارهای Manageengine کلیه محصولات این شرکت در ایران را ارایه میکند و تا ۱۰ سال ضمانت خدمات پس از فروش را خواهد داشت.
در قیاس با نرم افزارهای ایرانی مشابه سرویس دسک پلاس امکانات خاصی ندارد!
شرح این تصور غلط و این قیاس را به نگاه هوشمندانه مدیران موفق انفورماتیک می سپاریم.
error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست