دارایی‌ها

برگه دارایی‌ها به مدیریت و زیر نظر گرفتن کارامد دارایی‌ها کمک می‌کند. این قسمت تمام دارایی‌های جدید را زیر نظر می‌گیرد و رکورد تمام دارایی‌های سازمان را در خود دارد. دارایی‌ها را می‌توان به صورت IT، غیر IT و مولفه‌های دارایی دسته بندی کرد. دارایی‌ها شامل ایستگاه‌های کاری، پرینترها، روترها، لایسنس نرم‌افزارها، اسکنرها، پروژکتورها و حتی سیستم‌های تهویه هوا هستند. بنابراین این بخش یک نگاه کلی برای مدیریت و زیر نظر گرفتن تمام دارایی‌های سازمان است.

خرید

در اینجا می‌توانید سفارشات خرید جدید را ایجاد کرده و تا زمان تحویل سفارشات آنها را زیر نظر بگیرید. همین جزئیات را می‌توان به منظور ارجاعات بعدی حفظ کرد. با کلیک بر برگه خرید می‌توانید به ماژول خرید وارد شوید.

قرارداد

این ماژول جزئیات مربوط به قراردادهای تعمیر و نگهداری بین سازمان شده و تولید کنندگانی که دارایی‌های خود را از آنجا خریده‌اید را در خود دارد. با کلیک بر برگه قرارداد در سربرگ می‌توانید وارد ماژول قرارداد شوید.

پایگاه داده مدیریت پیکربندی

پایگاه داده مدیریت پیکربندی (CMDB) به شما این امکان را می‌دهد که تمام اقلام پیکربندی (CIها) را در یک مخزن منفرد مدیریت کرده و زیر نظر بگیرید. برخلاف پایگاه داده دارایی که متشکل از تعداد CI است، CMDB در سرویس دسک پلاس به منظور پشتیبانی از یک سازه عظیم IT طراحی شده است که در آن روابط فی مابین CIها با موفقیت نگهداری و پشتیبانی می‌شود. رابطه CI است که باعث می‌شود CMDB یک ابزار تصمیم گیری موثر، یک تحلیلگر ریشه علل و تاثیرات باشد.

به انضمام اینها، سرویس دسک پلاس گزارشات غنی از GUI برای درخواست‌ها و ماژول دارایی‌ها دارد. مجموعه‌ای از پیش تعریف شده از گزارش‌ها وجود دارد که امکان ارزیابی کارایی و بهره وری تیم پشتیبانی IT، درخواست‌های انجام شده توسط تیم، توزیع دارایی‌ها و بسیاری از موارد دیگر را فراهم می‌کند. همچنین، مدیر سرویس دسک می‌توان تنظیمات مختلف مربوط به پشتیبانی، دارایی‌ها و سازمان مانند ساعت کاری سازمان، توافقات سطح سرویس یا SLA ، نقش کاربر، دپارتمان‌ها و موارد دیگر را انجام دهد.

error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست