Agent-Less چیست!؟

Agent-Less چیست!؟

Agent-Less چیست!؟

Agent-Less چیست!؟

Agent-Less درحقیقت در زمینه فناوری اطلاعات به فرایند جمع آوری داده های مستقل شامل جمع آوری داده ها از رایانه بدون نصب عامل جدید (کاوشگر Agent) ، بر روی سیستم مقصد گفته می شود.

این کاوشگر یک برنامه نرم افزاری است (گاهی اوقات سرویس یا daemon نامیده می شود) که بر روی کامپیوتر اجرا می شود و هدف اصلی جمع آوری اطلاعات و انتقال آن به شبکه به یک مکان مرکزی (است و در شبکه از فرمت استاندارد مانند SNMP  میتوان برای جمع آوری اطلاعات و ارسال آن به مرکز استفاده می شود.

رویکرد سنتی یا Agent جمع آوری داده ها شامل نصب کاوشگر در تمام رایانه ها است که از آن داده ها مورد نیاز را استخراج می کنند. در این روش نصب به صورت دستی  یا از طریق توزیع یکسان نظیر گروپ پالیسی از طریق یک سرور نصب متمرکز انجام می شود اما در عوض در رویکرد بدون کاوشگر یا Agent-Less داده ها بدون نصب کاوشگر اضافی جمع آوری می شوند. این کار با دستیابی به اطلاعات از نرم افزاری است که قبلا بر روی کامپیوتر نصب شده است از جمله سیستم عامل و همچنین محصولات تجاری که قبلا نصب شده است انجام می شود. به نظر می رسد که در بسیاری از موارد برنامه ها و پروتکل های کافی در کامپیوتر وجود دارد که اطلاعات مورد نظر را می توان به دست آورد.

مزیت اصلی رویکرد Agentless این است که لازم به نصب، ارتقاء و نگهداری برنامه های نرم افزاری اضافی در هر کامپیوتر که اطلاعات مورد نیاز آن باشد نیست. محصولات نرم افزاری که از این روش استفاده می کنند، ممکن است باعث گسترش سریعتر و کاهش ترافیک شبکه نسبت به رویکرد قبلی می گردد. لذا در رویکرد Agent-Less بجای نصب Agent از پروتکل های استاندارد مربوط به شبکه که در تمامی تجهیزات شبکه موجود است استفاده می شود نظیر: CIFS،,TelNet SSH، SNMP، یا ابزار مدیریت ویندوز WMI (برای پلت فرم ویندوز)، و….

مطلب مرتبط:  مدیریت زیرساخت فناوری اطلاعات (ITIM)

و سرویس تحت وب مانیتورینگ شبکه ManageEngine OpManager با استفاده از روش Agent-Less بیش از ۵۰.۰۰۰ اینترفیس شبکه را د رنسخه سازمانی اش فقط در ۵ دقیقه کاوش می کند…

برای سفارش خرید لایسنس اورجینال OpManager به لینک زیر مراجعه فرمایید

http://www.kazio.ir/Manageengine-Opmanager-License

 

مدانت
مدانت
شرکت‌ مدانت از برندهای محبوب فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌ی آموزش، پیاده‌سازی و عرضه ابزار ITIL، تجارت آنلاین و ارایه‌ی محصولات مدیریتی تحت‌وب در ایران است. این شرکت اهم خدمات و تجارت خود را بر پایه‌ی بومی‌سازی سرویس‌های نوین، به‌ویژه محصولات ManageEngine بنا نهاده و قریب ۸ سال فعالیت منسجم، توانسته حداکثر رضایت مشتریان را کسب کند. فروش و استقرار نرم‌افزار سرویس‌دسک‌پلاس (محبوب‌ترین ابزارهای پیاده‌سازی ITIL‌ در جهان) در بیش از 500 سازمان کشور، برگ افتخاری است که مدانت به پاس انتخاب اندیشمندانه‌ی مشتریان خود، به آن نائل آمده است. مدانت با ارایه محصولات باکیفیت، پاسخگویی آنلاین، پشتیبانی متمرکز، مشاوره دقیق و هزینه مناسب نسبت به سایر راهکارهای مشابه، جایگاه ویژه‌ای در بین مدیران ارشد، مدیران انفورماتیک و کارشناسان سازمان ها بدست آورده است و تحقق این مهم به نگاه تیزبین و حمایت مشتریان عزیزی است که همواره مدانت را از همراهی خود بی نصیب نگذاشته‌اند و ضوابط را فدای روابط نکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حل معادله *

error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست