پیاده‌سازی ITIL در 10 گام

پیاده‌سازی ITIL در 10 گام

پیاده‌سازی ITIL در 10 گام

پیاده‌سازی ITIL در 10 گام

پروژه استقرار ITIL در چندین مرحله‌ی ساختاریافته قابل پیاده‌سازی است که هرکدام از مراحل بر پایه‌ی نتایج مرحله‌ی قبلی پروژه ساخته می‌شوند! به عبارتی تا نتیجه‌ی مطلوبی از گام نخست به دست نیاید رفتن به مرحله‌ی بعدی بیهوده است!

حجم، زمان و میزان تلاش‌های شما برای استقرار چنین چارچوبی در طول پیشرفت یک پروژه، معمولاً به‌طور مساوی در کل پروژه توزیع نمی‌شود! این یعنی یک مرحله می‌تواند حجم بیشتری از زمان و تلاش را بخود اختصاص دهد و یک مرحله، حجم کمتر.

پروژه ITIL با آماده‌سازی تعریف فرایندها و چارچوب‌های سازمانی آغاز می‌شود.

در این مورد، ممکن است دستورالعمل‌های بسیار مشخصی ارائه شود، زیرا این مرحله پروژه به خود اجازه می‌دهد تا به‌طور گسترده‌ای استاندارد شود. یک کار بزرگ‌تر معمولاً برای سازمان ارائه‌دهنده خدمات در طول اجرای واقعی فرایندها و سیستم‌ها درگیر است.

بااین‌حال، اگر اقدامات صحیح در مرحله مفهومی پروژه ITIL انجام‌شده باشد، قطعاً تخصیص منابع انسانی و مالی موجود به شیوه‌ای اقتصادی آسان‌تر است. درغیراینصورت اگر در ابتدای پروژه هیچ مرحله مفهومی به‌خوبی طراحی نشده باشد، خطر انجام اقدامات در طول فرایند و اجرای سیستم وجود دارد که در درازمدت برای کسب‌وکار گران و مضر است درنتیجه بازگشت بدون ضرر بیشتر به‌سختی امکان‌پذیر خواهد بود.

گام‌های پیاده‌سازی ITIL

مراحل در زیر هست روی لینک آن کلیک نمایید…

مدانت
مدانت
شرکت‌ مدانت از برندهای محبوب فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌ی آموزش، پیاده‌سازی و عرضه ابزار ITIL، تجارت آنلاین، تحول دیجیتال و ارایه‌‌کننده‌ی محصولات مدیریتی تحت‌وب در ایران است. این مقاله‌ی آموزشی منحصراً مربوط به مدانت بوده و برای نخستین بار توسط این شرکت برای شما تولید و منتشر شده.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

حل معادله *

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x