تمرینات مدیریت عمومی/ مدیریت نیروی کار و استعداد

تمرینات مدیریت در ITIL4

تمرینات مدیریت عمومی/ مدیریت نیروی کار و استعداد

تمرینات مدیریت عمومی شامل ۱۴ فرایند است که معمولاً در تمام خدمات در نظر گرفته می‌شوند و برای کل سازمان قابل اجرا هستند. این‌ها دیدگاه‌هایی را ارائه می‌دهند که صرف نظر از نوع خدمات یا محصولاتی که سازمان ارائه می‌دهد باید در سرتاسر سیستم اجرا شوند. به عنوان مثال مدیریت امنیت اطلاعات – هر سازمانی که از فناوری مدرن استقبال می‌کند باید این کار را انجام دهد و از اطلاعات سازمان در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت کند و این فقط برای خدمات قابل اجرا نیست بلکه باید در کل سازمان تمرین شود!

General management practices (14-14) تمرینات مدیریتی عمومی
مدیریت نیروی کار و استعداد
هدفبرای اطمینان از اینکه سازمان دارای مجموعه‌ی مناسبی از افراد بامهارت بالا، توانایی و دانش مناسب هستند که از اهداف تجاری پشتیبانی می‌کنند.
شرحتمرین مدیریت نیروی کار و استعداد شامل فعالیت‌هایی است که بر مشارکت افراد و کارکنان سازمان تمرکز می‌کند، آن‌ها را قادر می‌سازد تا با انگیزه و دانش مستمر عمل کنند و از وجود مجموعه مناسبی از قابلیت‌ها در سازمان اطمینان حاصل کنند. مطلب مرتبط: چرا کارشناسان فناوری ترک کار می‌کنند؟
این تمرین شامل برنامه‌ریزی کامل جهت: استخدام، انتساب، آموزش، نظارت بر عملکرد و مدیریت و غیره است. مهارت‌ها و توانایی منابع انسانی کلید موفقیت سازمان است که به ایجاد سرعت مورد نیاز کمک می‌کند (سرعت، اثربخشی و کارایی که با آن سرعت سازمانی بر زمان رسیدن به بازار، کیفیت، ایمنی، هزینه‌ها و ریسک‌ها تأثیر می‌گذارد. ویترین شکسته سازمان.
نیروی کار و مدیریت استعداد شامل فعالیت‌هایی است که در زیر ذکر شده و شاممل:
·         مدیریت نیروی کار – به انتقال استراتژی‌های سازمان در  قابلیت‌های مورد نظر منابع انسانی سازمان اشاره دارد.
·         استخدام – به شناسایی و انتخاب مجموعه مناسبی از منابع انسانی با مجموعه مناسبی از مهارت‌ها و قابلیت‌ها اشاره دارد.
·         اندازه‌گیری عملکرد – به نظارت و اندازه‌گیری مستمر عملکرد، بر اساس مهارت‌ها، شایستگی‌های مورد نیاز برای نقش تعیین‌شده اشاره دارد.
·         توسعه شخصی – به توسعه مستمر مهارت‌ها و قابلیت‌های فردی مناسب برای نقش شغلی اختصاص داده شده اشاره دارد.
·         یادگیری و رشد – به روش‌ها و رویکردهایی اطلاق می‌شود که توسط یک سازمان برای توانمندسازی کارکنان سازمان با حوزه تخصصی و تخصصی خاص اتخاذ می‌شود.
·         منتورینگ و برنامه‌ریزی جانشین پروری – به برنامه و فعالیت‌هایی اشاره دارد که برای راهنمایی رسمی، درگیر شدن و افزایش توانایی‌های رهبری اعمال می‌شود.
فعالیت در سیستم زنجیره ارزش خدماتفعالیت‌های زنجیره ارزش خدمات در تمرین مدیریت نیروی کار و استعداد عمدتاً بر برنامه ریزی و بهبود فعالیت‌ها است. اما تمرکز بیشتر آن بر فعالیت‌های مشارکت، طراحی و انتقال، دریافت/ساخت و تحویل و پشتیبانی است
برنامه‌ریزی: بر ارزیابی قابلیت‌های سازمانی فعلی و تکمیل سبد خدمات تمرکز دارد.
بهبود: بر بهبود مهارت‌ها و قابلیت‌های منابع افراد و انگیزه آنها تمرکز دارد.
مشارکت: بر درگیر شدن با تمام اقدامات مانند میز خدمات و مدیریت درخواست و غیره، برای شناسایی و فعال کردن قابلیت‌های مورد نیاز برای شیوه‌های مدیریت خدمات متمرکز است.
طراحی و انتقال: بر مهارت‌ها و قابلیت‌های مورد نیاز برای طراحی و انتقال تمرکز دارد
دریافت/ساخت: بر دانش، مهارت و قابلیت‌های خاص مربوط به همکاری، کیفیت، سرعت، هزینه، تمرکز بر مشتری و غیره تمرکز دارد.
تحویل و پشتیبانی: نیز بر مهارت‌ها و قابلیت‌های مورد نیاز برای ارائه خدمات و پشتیبانی تمرکز دارد.تحویل و پشتیبانی: نیز بر نظارت و مدیریت عملکرد تأمین کنندگان متمرکز است، در حالی که خدمات یا محصولات از تأمین کننده دریافت می‌شود که باید مطابق با توافق نامه‌ای باشد که با تأمین کننده ایجاد شده است..
سهم این تمرین در فعالیت‌های سیستم زنجیره ارزش خدمات یا SVC جایی که “۰” کمترین سهم و جایی که “۳” بالاترین سهم را داراست.
برنامه‌ریزی
۳
بهبود
۳
مشارکت
۲
طراحی و انتقال
۳
دریافت و ساخت
۲
تحویل و پشتیبانی
۲

مدانت
مدانت
شرکت‌ مدانت از برندهای محبوب فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌ی آموزش، پیاده‌سازی و عرضه ابزار ITIL، تجارت آنلاین، تحول دیجیتال و ارایه‌‌کننده‌ی محصولات مدیریتی تحت‌وب در ایران است. این مقاله‌ی آموزشی منحصراً مربوط به مدانت بوده و برای نخستین بار توسط این شرکت برای شما تولید و منتشر شده.
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

حل معادله *

5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] قسمت بعدی: مدیریت نیروی کار و استعداد […]

trackback

[…] قسمت قبلی: مدیریت نیروی کار و استعداد […]

trackback

[…] قسمت قبلی: مدیریت در دسترسپذیری […]

trackback

[…] مقاله مرتبط: تمرین مدیریت نیروی کار و استعداد در ITIL4 […]

trackback

[…] تمرین قوی نیروی کار و مدیریت استعداد بسیار فراتر از منابع انسانی و استخدام است! و می‌تواند […]

error: نیازی به کپی نیست همه چیز در دیدرس شماست
5
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x